• ٠٢١٢٢١٧٤٩١٣ 

  • info@setarehmavadsara.com

گروت sm-g-532

غیر انقباظی مصارف عمومی

غیر انقباظی پر مقاومت

گروت پایه سیمانی غیر انقباضی، برای مصارف عمومیp15

 

مصارفمزایاشرحتوجهدستورالعمل مصرف
از این گروت در مواردی استفاده می­شود که خاصیت غیر انقباظی گروت در پر کردن فضای میان صفحه پای ستون و فونداسیون اهمیت زیادی داشته باشد. گروت ریزی در زیر بیس پلیت پایه­ها و ستون­ها، مثال­های خوبی از این کاربرد هستند. از این گروت جهت کاشت انواع مهار­ها نیز می­توان استفاده نمود. از جمله این موارد می­توان به کاشت انگل بولت و پایه­های فنس اشاره نمود.
  • سیستم انبساطی گازی به کار رفته در این گروت، باعث حذف انقباض و افت گروت در حالت پلاستیک می­شود.
  • در این گروت ذرات آهن وجود ندارد و به همین سبب لکه­های ناشی از زنگ زدگی تشکیل نمی­شود.
  • این محصول در بسته بندی­های از قبل پیمانه شده عرضه می­شود و این امر از بروز ناهمگونی­های احتمالی در هنگام اختلاط جلوگیری می­نماید.
  • این گروت در سن کم به مقاومت بالا می­رسد در حالی­که در آن کلراید وجود ندارد.
  • مقاومت نهایی بالا و نفوذ پذیری کم، دوام گروت سخت شده را تضمین می­نماید.
یک افزودنی هوازا فاقد کلراید بوده که بر پایه رزین ونیسولخنثی شده تولید می­شودگروت پایه سیمانی بوده و به صورت پودر آماده مصرف عرضه می­گردد. تنها با اضافه نمودن مقدار معینی آب گروتی روان و غیر انقباظی به دست می­آید که برای شکاف­های تا 100 میلی متر استفاده می­شود. این گروت ترکیبی از سیمان پرتلند، فیلر­های دانه بندی شده و افزودنی­های شیمیایی است. این افزودنی­ها، انبساط کنترل شده­ای راحالت پلاستیک ایجاد نموده و هم­چنین میزان آب مورد نیاز را در گروت کاهش می­دهند. کاهش میزان مصرفی، مقاومت بالای گروت را در سن کم تضمین می­کند. فیلر­های دانه بندی شده به گونه­ای طراحی شده­اند که مواد به صورت یکدست مخلوط گردیده و گروتی همگن حاصل شود.
در صورت هر گونه مشکل یا سوال لطفاً با دفتر فنی شرکت ستاره مواد سرا تماس بگیرید. بسته بندی در کیسه­های 25 کیلویی می­باشد. *شرکت ستاره مواد سار گروت پایه سیمانی غیر انقباضی با مقاومت ویژه تولید می­کند که برای مصارف خاص و مکان­هایی که احتیاج به مقاومت بیش­تری دارند، عرضه می­شوند از جمله پل­ها و دکل­های روشنایی، پناهگاه­ها و ...
آماده سازی سطح بتن سطح بتن باید عاری از روغن، گریس و یا هر گونه مواد و ضایعات چسبیده به سطح باشد. در صورتی که سطح بتن دارای عیب و نقص باشد، باید ابتدا پاکسازی شده تا سطحی یکدست و سالم به دست آید. سوراخ بولتها (pocket) و یا حفره­های نصب باید با فشار هوا تمیز شده، به نحوی که هر گونه گرد و نخاله از آن­ها زدوده شود. زنجاب نمودن سطح بتن پس از تمیز نمودن سطح بتن و قبل از گروت ریزی باید سطخ بتن را حداقل به مدت 2 ساعت کاملاً غرقاب نمود. دقیقاً قبل از گروت ریزی باید تمام آب روی سطح بتن را خشک نود، به خصوص در خشک کردن سوراخ­ بولتها و یا حفره­های نصب باید دقت ویژه به عمل آید. صفحه پای ستون تمیز بودن صفحه پای ستون و عاری بودن آن از روغن، گریس و یا زنگ زدگی اهمیت ویژه­ای دارد. برای تخلیه هر گونه هوای محبوس باید در سطح بیس پلیت سوراخ­هایی تعبیه نمود. صفحات تراز در صورتی که قصد دارید صفحات تراز را بعد از سفت شدن گروت خارج نمایید، باید با لایه­ای نازک از گریس آن­ها را چرب کنید. قالب بندی قالب بندی باید کاملاً آب بند باشد. بدین منظور می­توان از نوار­های لاستیک فوم یا درزبند­های ماستیکی در زیر قالب و بین اتصالات استفاده نمود. در پاره­ای از موارد، استفاده از ملات نیمه خشک ماسه و سیمان به عنوان قالب بندی امکان پذیر است. در قالب بندی، باید خروجی­هایی برای تخلیه آب پس از زنجاب نمودن سطح بتن تعبیه نمود. سطح مهار نشده (قالب بندی نشده) مساحت سطح قالب بندی نشده گورت باید حداقل باشد. به طور کلی فاصله لین قالب بندی و لبه صفحه (پلیت) نباید از 75 میلیمتر در سمت گروت ریزی و 25 میلیمتر در سمت مخالف بیش­تر باشد. اگر جهت اجرا محدودیت نداشته باشیم، توصیه می­شود در لبه­های جانبی، فاصله­ای میان قالب بندی و صفحه موجود نباشد. اختلاط برای دستیابی به نتایج مطلوب، بهتر است از میکسر­های مکانیکی استفاده شود. برای اختلاط مواد تا وزن 40 کیلوگرم، بهتر است از یک دریل با سرعت پایین که بر روی آن پره همزن MR3* نصب شده است، استفاده شود. برای وزن­های بیش­تر باید از میکسر­های قوی پره دار استفاده نمود.برای اختلاط نباید از دستگاه­هایی که دارای مارپیچ دوار هستند، استفاده شود. برای این­که گروت ریزی بدون توقف انجام گیرد، باید نفر و تجهیزات کافی پیش بینی شود. ممکن است استفاده از یک مخزن برای نگهداری گروت آماده، لازم باشد. مخزن مذکور باید سیستمی باشد که به آرامی گورت را تکان دهد یا به هم بزند. گروت ریزی برای بهره گیری کامل از خاصیت انبساطی این گروت، گروت ریزی را حداکثر در مدت 15 دقیقه پس از اختلاط به پایان برسانید. این زمان در دمای 25 درجه سانتیگراد محاسبه شده است. (از این گروت) می­توان تا ضخامت 100 میلیمتر در یک مرحله گروت ریزی نمود. عمل آوری پس از گروت ریزی گروت اجرا شده باید به طور کامل عمل آوری شود. بدین منظور باید از موارد عمل آورنده خاص یا دیگر روش­های عمل آوری نظیر استفاده از گونی خیس یا پاشیدن آب استفاده شود. تمیز کاری کلیه ابزار و تجهیزات باید بلافاصله بعد از استفاده با آب شستشو داده شوند. چنان­چه مواد خشک شده باشد، می­توان آن را به صورت مکانیکی از ابزار جدا کرده و یا با استفاده از حلال اسیدی شرکت ستاره مواد سرا اقدام به پاکسازی نمود.

 

p15 2

­خواص

نتایج زیر بر اساس آب به پودر 19/0 و در دمای 25 درجه سانتیگراد

 

مقاومت فشاری

1/26 N/mm2      در سن 1 روز

55 N/mm2میلیمتر مربع در سن 7 روز

64 N/mm2 میلیمتر مربع در سن 28 روز

مقاومت خمشی

5 نیوتن بر میلیمتر مربع در سن 1 روز

9 نیوتن N/mm2میلیمتر مربع در سن 7 روز

11 N/mm2 میلیمتر مربع در سن 28 روز

زمان انبساط

شروع: 15 دقیقه

پایان: 2 ساعت

وزن مخصوص گروت تازه تقریباً 2170 kg/m2 بسته به غلظت به کار رفته
مدول الا ستیسیته بیش­تر از 28000 MPa
خصوصیات انبساطی تا 2% در 24 ساعت

 

تماس با مشاور سایت

۰۹۱۳۱۰۲۵۵۰۵